Aika Online i Aika Global - Największy Polski Portal i Forum Gry

Aika gPotato => Gawędy Ogólne => Wątek zaczęty przez: astral w 11 Sierpień 2011, 17:08:16

Tytuł: Zablokowanie na rok IP w Aika gPotato
Wiadomość wysłana przez: astral w 11 Sierpień 2011, 17:08:16
Niesmowicie mnie zdzwiwił fakt najpierw zablokowanego ip a niedługo po starcie globala, otwarcie ip na aikaonline huhh wie ktos czym to było spowodowane? sory jesli zbytnio odbiegam od tematu =^=

Sunky: Wydzieliłem wiadomość, nadałem odpowiedni tytuł i zostawiłem samo pytanie. ;)
Tytuł: Odp: Zablokowanie na rok IP w Aika gPotato
Wiadomość wysłana przez: Sunky w 11 Sierpień 2011, 17:21:56
Z tego co pamiętam, to trwały negocjacje z Hanbitsoftem i stanęło na tym, że przez pierwszy rok Aika gPotato może być tylko dla USA i graczy, którzy mieli już konto w gPotato. Rozmowy te były w trakcie otwarcia wersji beta Aiki gPotato. Hanbitsoft negocjował też z T3Fun, które chciało zgarnąć jak największą liczbę graczy. ;)
Tytuł: Odp: Zablokowanie na rok IP w Aika gPotato
Wiadomość wysłana przez: astral w 11 Sierpień 2011, 17:24:51
hmmm no to imo i tak cos nie wyszlo tzn ja rozumiem ze t3fun z aika global chciało wyjsc tak bardzo europejsko i być konkurencją dla aikionline, ale w momencie kiedy wiedzieli o tym że aikaonline ma mieć otwarte ip to zupełnie nie rozumiem tworzenia aiki global, jest tylko wiecej zamieszania a community podzielone na mniejsze.
Tytuł: Odp: Zablokowanie na rok IP w Aika gPotato
Wiadomość wysłana przez: Sunky w 11 Sierpień 2011, 17:31:51
Pierwszy rok jest najgorętszym okresem dla gier MMORPG, wtedy też najwięcej graczy przychodzi(przynajmniej tak powinno być, ale w Polsce tak średnio to się sprawdza), a T3Fun, chciało mieć jak najwięcej graczy, głównie tych którzy będą wydawać pieniądze. Uznali, że jeżeli zdobędą już dużą liczbę graczy, którzy już coś osiągną w grze to nie będą zmieniać wersji Aiki i mieli rację, ale trochę dużo czasu zajęło im otwarcie gry. :)