Aika Online i Aika Global - Największy Polski Portal i Forum Gry

Ogólne => Newsy => Wątek zaczęty przez: Sunky w 23 Grudzień 2014, 23:45:23

Tytuł: [Ważne] Spam i stagnacja
Wiadomość wysłana przez: Sunky w 23 Grudzień 2014, 23:45:23
Witam!
W związku z tym, że ostatnio na forum zaczęło pojawiać się coraz więcej spamu zostałem zmuszony do usunięcia dużej części kont użytkowników powstałych w ciągu ostatniego miesiąca oraz dużej części postów. W związku z tym, że na forum ostatnio i tak panuje stagnacja pewnie nie było tam dużo wartościowej treści(a spamu było naprawdę dużo), ale mimo to - wszystkich nowych użytkowników przepraszam jeżeli przez przypadek ich konto zostało skasowane i zapraszam do ponownej rejestracji.

Natomiast druga sprawa to konieczność wprowadzenia większych restrykcji przy rejestracji, w związku z tym jeżeli ktoś ma pomysły na pytania, które mogą się tam pojawiać to proszę na priv. Pytania powinny być oczywiste dla przeciętnego człowieka, a także dla najmłodszych użytkowników forum - chodzi oto aby zatrzymać roboty spamujące, a nie normalnych ludzi. Przykładowe pytanie to: stolica Polski - gdzie odpowiedź jest wręcz oczywista.

Wiem, że długi czas nie pisałem na forum - ale mimo wszystko cały czas je kontroluję i dbam o porządek, nawet jeśli już nikt nie będzie tu zaglądał.

Pozdrawiam, życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015
Administrator Sunky
Tytuł: Odp: [Ważne] Spam i stagnacja
Wiadomość wysłana przez: Sunky w 23 Grudzień 2014, 23:49:20
Jeszcze jedna rzecz, w związku z usunięciem części użytkowników i postów z bazy danych w sposób bezpośredni(gdybym usuwał pojedynczo musiałbym poświęcić cały dzień, a tak zajęło mi to może z godzinę) niektóre funkcje forum mogą działać trochę inaczej, ale z czasem wszystko oczywiście wróci do normy.  ;)