Autor Wątek: Wywiad z polskim graczem Xellos  (Przeczytany 8946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iksar

  • Newsman
  • *******
  • Wiadomości: 153
  • Podziękowań: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • GG 1074558
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Amaterasu
  • Level: 86
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Magiczny
Wywiad z polskim graczem Xellos
« dnia: 16 Maj 2013, 20:37:20 »


1. Cześć Xellos. Przedstaw się proszę, powiedz skąd jesteś, ile lat grasz w AIKE ?

Mam na imię Jakub. Nazwisko pozostawię dla siebie choć, nie posiadam osobnego facebook'a dla AIKA, nie zamierzam ułatwiać wam znalezienia mnie. ;) Jestem z AIKĄ Online od gPotato od dnia pierwszego.
   
2. Skąd dowiedziałeś się o tej grze ? Co spowodowało że zostałeś przy niej na dłużej ?

Pamiętam gdy pewnego dnia przeglądając email natknąłem się na zaproszenie do uczestnictwa w Close Beta Test i postanowiłem spróbować swoich sił w "1000 vs. 1000" PvP.
Myślę, że o mojej wierności do tej gry zaważyły długotrwałe znajomości z ludźmi z całego świata które udało mi się zawrzeć.
Do dzisiaj, mimo iż część z nich już nie gra, utrzymuję kontakt z wieloma osobami z Filipin, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Finlandii i wielu innych, nie wspomniawszy nawet o rodakach. :D
Ponieważ to ludzie z którymi się zaprzyjaźniasz sprawiają, że człowiek nie odchodzi tak łatwo z gier typu MMO.


3. Śmiem twierdzić że jesteś najbardziej doświadczonym graczem AIKI wśród nas polaków... a może się mylę ?

Było wielu Polaków którzy byli świetnymi graczami i doskonale przeanalizowali fizykę gry, nie będę wymieniał z "imion" gdyż nie znam wszystkich którzy grają lub grali więc nie chcę kogoś pominąć.
Lubię czasem żartować sobie, że jestem najlepszym Warlockiem w grze, aczolwiek przy systemie rozgrywki "Pay-For-Win" jest to kwestia trudna do rozstrzygnięcia.
Na pewno fakt, że jestem w grze od początku i cały ten czas doskonaliłem swój styl gry przemawia na moją korzyść w tej kwestii.


4. Byłeś kiedyś Arachonem na AIKA Online gPotato ... Widzisz siebie jako Lord Marshall ?

Tak to był krótki epizod w początkowej fazie gry gdy byłem Archonem za reżimu gildii Malice w Lenarii, raptem kilka miesięcy. To były same początki gry i bardzo żałuję, że nie udało mi się zdobyć więcej doświadczenia w tej kwestii. Był pewien moment, to było w trakcie Close Beta Test dla AIKA GLOBAL, gdy próbowałem zdobyć pozycję Marshalla dla siebie. Niestety przegrałem z profesjonalną gildią z Filipin. Na tym skończyły się moje zapędy w sięganiu po władzę.
Wielokrotnie moi "przyjaciele" będący u szczytów "władzy" rozważali mnie jako Archona jednakże w przeważającym stopniu straciłem zainteresowanie rozgrywką PvP jako lider.


5. Jak wiesz już mało polaków gra i jak sądzisz ilu ich jest wszystkich razem ?

Szczerze powiedziawszy nigdy nie interesowałem się kto jest skąd, ba, są Polacy którzy grali ze mną w jednej gildii i myśleli przez długi czas, że jestem z np. Filipin albo UK.
Jeżeli miałbym rzucić liczbę na oko ilu "nas" zostało we wszystkich nacjach wydaje mi się, że będzie to między 5 a 15 aktywnymi graczami.


6. Jakie momenty z gry zapamiętasz na dłużej a jakie chciałbyś zapomnieć ?

Nie sądzę żeby bywały takie momenty które chciałbym wymazać, wszystko składa się na nasze doświadczenia.
Najbardziej pamiętne momenty są to takie gdy w małej grupie udaje się osiągnąć coś wielkiego jak np. odebranie Reliktu nacji z wysokim odsetkiem ludzi ubranych w ekwipunek +11 ale małe sukcesy też są ważne.
Nie jestem znany z jakiegoś wybitnego ekwipunku dlatego uważam, że nawet coś tak trywialnego dla niektórych jak zrobienie ekwipunku +7 jest czymś co uszczęśliwia.


7. Warlock to chyba najczęściej wybierana postać ... dlaczego wybrałeś właśnie ją ?

Paradoksalnie wcale nie jest to aż tak częsta postać. Ludzie owszem próbują swoich sił ale zwykle szybko się zniechęcają i wracają/przerzucają się na Warriora lub RifleMana.
Warlock jest postacią która wymaga charakteru żeby przy niej pozostać. Przysparza wiele przyjemności w grze ale za razem jest bardzo niewdzięczna.
Nie nadaje się do "farmienia" jak Warrior,Palladin, Rifleman, być może nawet mniej niż Cleric czy DualGunner. Podobnie w PvP, jest to świetna klasa z gry którą można czerpać wiele radości jednakże bywa przeceniana. Mimo, iż walka przeciwko Warriorowi, Riflemanowi czy DualGunnerowi jest bardzo trudna i w dużej mierze sprawia, że ma się ochotę rzucić klawiaturom o ścianę, nie zamieniłbym mojego Warlock na żadną inną klasę.


8. Twoja ulubiona instancja i kraina to ?

Co do instancji to stawiałbym na Aquados. Szkoda tylko, że tak trudno zebrać rajd aby tam wejść.
Kraina to zdecydowanie Traband.


9. AIKA ma już 4 - 5 lat, czy uważasz że najlepsze lata ma już za sobą ?

Zdecydowanie element zaskoczenia już mamy za sobą, sam nie wiem jaką przyszłość wróżyć po tak długim czasie. Dużo więcej graczy nie spodziewam więc można powiedzieć, że będzie tylko coraz mniej.

10. Co ogólnie sądzisz o obecnej sytuacji w grze ? Zapewne wiesz że AIKA Global została zamknięta 2 lata temu, wcześniej gPotato zrezygnowało z prowadzenia gry i na dodatek AIKA SEA zakończyła swą działalność. Czy to nie początek końca ?

Co do tego czy gPotato zrezygnowało z licencji czy po prostu licencja wygasła tego nie wiem.
AIKA Global owszem, zamknięta została ale to ze względu na korupcję wśród Game Masterów.
AIKA SEA to nawet nie skomentuję.
Początek końca, być może, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.


11. Dziś jest wiele gier MMORPG na rynku, grasz w inne gry ?

Nie specjalnie ciągnie mnie do innych gier, może to dziwne ale po prostu nie. :D

12. Jak widzisz dziś AIKE wśród wielu nowych gier MMORPG ? Może równać się z najlepszymi tytułami jak Guild Wars 2 pod względem gameplay'a, grywalności czy endgame'a ?

Nowe tytuły wydają się ciekawe ale gry coraz bardziej idą w grafikę kosztem grywalności tak więc w większości nie są warte poświęcania dłuższego czasu.

13. Leci Ci już 4 - 5 rok gry, powiedz czy przez ten czas wykupiłeś choć raz Tcoiny ?

Nigdy w życiu. Szkoda pieniędzy. :D

14. Masz 85 poziom postaci Magika, grasz być może jeszcze innymi postaciami ? Jeśli nie to jaka jest druga Twoja ulubiona postać ?

Próbowałem swoich sił jako Warrior, Cleric i Rifleman. Gry Palladinem i DualGunnerem nie lubię.
Po Warlocku myślę, że drugim wyborem byłby Cleric. Nie żebym lubił leczyć ludzi czy rozdawać buffy, po prostu podobają mi się możliwości tej klasy.


15. Powiedz, spotkały Cie jakieś niemiłe sytuacje związane z polakami w grze ? Może zostałeś okradziony lub oszukany przez "swojego" ?

Nie, nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Możliwe to dzięki temu, że nie jestem specjalnie ufny a może po prostu Polacy są porządni. :P

16. Wiadomo, jest bardzo mała liczba polaków, myślałeś aby poprowadzić polską gildie zwłaszcza że mieliśmy JumpStart Event ?

Szczerze mówiąc, nie. Nie mam wielu znajomych którzy grają w MMO.

17. Szybko i na temat, dlaczego nie udzielasz się na naszej stronce ? Skoro na poprzedniej stronce udzielałeś się dając cenne porady jak i na oficjalnym forum AIKI T3Fun również.

Powoli odchodzę w cień. Nie mam już tak wiele czasu na grę a o udzielaniu się już nie wspomnę.

18. Tutaj możesz się wykazać ... oferujesz się pomagać nowym graczom jeśli Cie o to poproszą ? Np. jakieś pytanie odnoście setu czy ubicie trudnego bossa.

Jeżeli JAKIKOLWIEK gracz czy to nowy czy stary ma pytania odnoszące się do gry zawsze staram się w miarę moich możliwości pokierować nim we właściwym kierunku i dać jak najwięcej informacji potrafię. Co do pomocy w instancjach, questach czy levelowaniu to już bardziej zależy od mojego czasu i nieraz humoru. Ostatnimi czasy co prawda ograniczam się zwykle do zabierania niskich Leveli do Pheltas [gdy mam Holy Dice] ale to też ze względu na to iż próbuję rozwinąć swojego Riflemana i każdy moment kiedy nie jestem na obronie bądź rajdzie staram się farmić złoto lub honor dla tegoż RM'a.

19. Dlaczego zgodziłeś się na ten wywiad ? Czy nie uważasz że to smieszne ? A może robisz to w jakimś skromnym celu dla naszej społeczności ?

Nie jestem przekonany czy ja mam jakiś cel w udzielaniu "wywiadu" ale jeżeli miałby on w jakikolwiek sposób wpłynąć na ludzi niezdecydowanych co do gry to na pewno dobrze jeżeli pchnie ich on w takim lub innym kierunku. Poza tym dobrze jest się wygadać.

20. Pewne sprawy mamy jasno na białym ... może chciałbyś coś powiedzieć na koniec, zachęcić polaków do grania w AIKE ?

Nie wiem czy to zachęci czy zniechęci ale polecam wszystkim którzy posiadają przynajmniej minimalną znajomość języka angielskiego. Gra oferuje wiele ciekawych elementów a znajomości które można zawrzeć podczas czasu spędzonego po prostu czatując są bezcenne. Czyż nie o interakcje z innymi graczami chodzi w grach MMO?
Wszystko jest możliwe jeżeli jest się otwartym na ludzi. Sam spotkałem się z wieloma parami które narodziły się właśnie w AICE.



Dziekuje Ci za udzielenie tego wywiadu dla naszej skromnej społeczności. Trzymaj się i do usłyszenia :)

Chiie

  • Defender
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Podziękowań: 3
  • Płeć: Kobieta
  • lubie to!.
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Spankalicious
  • Level: 87
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Cachet
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 09:21:19 »
więcej takich! :)
PS. Tyle sie o Xellim dowiedzieć to aż grzech ;d
jestę clerę xD

Iksar

  • Newsman
  • *******
  • Wiadomości: 153
  • Podziękowań: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • GG 1074558
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Amaterasu
  • Level: 86
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Magiczny
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2013, 15:30:26 »
więcej takich! :)

No to szykuj się bo następny wywiad będzie z Tobą ;)

WuTangBaby

  • Aitan
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Podziękowań: 0
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: EternalSpirits
  • Level: 71
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: WhiteCheetah
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2013, 22:55:04 »
więcej takich! :)

No to szykuj się bo następny wywiad będzie z Tobą ;)
he,he....ciekawe kto przeprowadzi interviev z Toba Iksarze. :):):)
Gdyby babcia miala dziadka,bylaby wasem! ...a alkohol to Twoj wrog....wiec lej go w morde! :D

Chiie

  • Defender
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Podziękowań: 3
  • Płeć: Kobieta
  • lubie to!.
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Spankalicious
  • Level: 87
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Cachet
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2013, 00:48:08 »
ojej mam sie bać?: D
jestę clerę xD

Iksar

  • Newsman
  • *******
  • Wiadomości: 153
  • Podziękowań: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • GG 1074558
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Amaterasu
  • Level: 86
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Magiczny
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2013, 13:26:06 »
WuTangBaby ze mna nie trzeba, a sądzę że więcej powinno być takich graczy jak Xellos co mógłby nawet poprowadzić np. polską gildie ;)

Chiie

  • Defender
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Podziękowań: 3
  • Płeć: Kobieta
  • lubie to!.
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Spankalicious
  • Level: 87
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Cachet
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2013, 23:08:27 »
Magik reporter, tego jeszcze nie było :D
jestę clerę xD

Xellos

  • Aitan
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Podziękowań: 0
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2013, 22:39:23 »
więcej takich! :)
PS. Tyle sie o Xellim dowiedzieć to aż grzech ;d

Asiu jak będziesz grzeczna to może zasłużysz na ekskluzywny wywiad ze mną <3

Chiie

  • Defender
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Podziękowań: 3
  • Płeć: Kobieta
  • lubie to!.
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Spankalicious
  • Level: 87
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Cachet
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2013, 23:30:44 »
Uuuuuuuuuu aż sie cieplej zrobiło ;D
jestę clerę xD

Sunky

  • Administrator
  • ********
  • Wiadomości: 51
  • Podziękowań: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może frytki do tego?⎝⏠⏝⏠⎠
    • Zobacz profil
  • Nacja: brak
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2013, 22:23:29 »
Widzę, że Xellos w końcu napisałeś pierwszego posta(i charakterystyczny kolor czcionki) ;)
Aż przypomniały mi się stare czasy i zajrzałem na starą stronę, swoją drogą jak ten czas szybko leci... 16 marzec 2010, data założenia poprzedniej strony i start beta testów Aika Online.

Chiie

  • Defender
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Podziękowań: 3
  • Płeć: Kobieta
  • lubie to!.
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: Spankalicious
  • Level: 87
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: Cachet
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2013, 07:51:18 »
Xelli robi postępy ; )
I szczerze powiem też czasem wchodze na stare forum, aż szkoda sie robi że tyle ludzi odeszło :c
jestę clerę xD

Zeknahato

  • Aitan
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gildia/Legion: EternalSpirits
  • Level: 24
  • Nacja: Alethius
  • Nick w grze: VauS
Odp: Wywiad z polskim graczem Xellos
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj 2013, 11:55:18 »
Da się to jeszcze uratować ? Mam nadzieję . W tej grze poznałem wiele ciekawych osobistości przez co myślę, że zostanę na dłużej (zaznaczam, że jeśli mnie nie ma kilka dni a nawet tydzień tzn. że mam mnóstwo nauki) . Ale wrócę ;p
人生はとても残酷である。:(